Wynajmij samochód zastępczy z OC sprawcy

Jesteś poszkodowany w kolizji samochodowej i twój pojazd nie nadaje się do użytku? W takim przypadku należy ci się samochód zastępczy z polisy OC sprawcy. To twoje prawo zarówno wtedy, gdy wykorzystujesz pojazd do celów zarobkowych, jak i prywatnych. Zrobisz to teraz szybko i wygodnie!

Dotychczas wielu ubezpieczycieli uchylało się od zapłaty za wynajem samochodu z OC swojego klienta. W szczególności na nierówne traktowanie narażone były te osoby, które nie używały swojego auta do celów związanych z prowadzeniem działalności – stosowały go do dojazdów do pracy, na zakupy, do szkoły. Teraz Sąd Najwyższy potwierdził, że taki podział poszkodowanych nie ma racji bytu. Dlatego auto zastępcze należy się każdemu poszkodowanemu, niezależnie od tego, jak często i w jakim celu korzystał on z samochodu.

Jako osoba poszkodowana możesz wynająć samochód zastępczy w dowolnej wypożyczalni. Ubezpieczyciel nie może określić konkretnej, a także narzucić ci stawek za wynajem samochodu bądź też limitu kilometrów do przejechania. Jedyny warunek to samochód w podobnej klasie, do tego, który został uszkodzony podczas wypadku.

Opłatę za wynajem możesz uiścić z góry i następnie przedstawić ubezpieczycielowi fakturę, albo możesz także korzystać z opcji bezgotówkowej, która pozwala na uzyskanie pojazdu bez konieczności wykładania na ten cel własnych pieniędzy. To zadaniem wypożyczalni będzie uregulowanie formalności z firmą ubezpieczeniową, a ty możesz jeździć za darmo.

Pamiętaj, że jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy z ubezpieczycielem po kolizji, wtedy możesz zwrócić się do Rzecznika Ubezpieczonych, który będzie mógł podjąć interwencję. Gdy zatem twoje auto zostało uszkodzone podczas kolizji, niezależnie od tego, w jakim celu dotychczas z niego korzystałeś, możesz wypożyczyć auto zastępcze, także bezgotówkowo – to najwygodniejsza opcja.