Jak wynająć auto i nie przepłacić

Do korzystania z usług wypożyczalni samochodów przylgnęła łatka kosztownego przedsięwzięcia, które często jest nieopłacalne. Jednak jest to bardzo mylny stereotyp, można obecnie wypożyczyć świetne auto, jednocześnie nie wydając na ten cel fortuny. Należy jedynie trzymać się kilku wymienionych niżej zasad.

Przede wszystkim rozpoczynając poszukiwania wypożyczalni samochodów nie należy ograniczać się do wyboru najbliższej względem naszego miejsca zamieszkania. Warto zorientować się na rynku poprzez przejrzenie oferty jak największej ilości wypożyczalni, aby znaleźć tę, której warunki są najbardziej dogodne.

Warto zwrócić również uwagę na sposób i koszt odbioru samochodu. Wiele wypożyczalni nalicza opłaty nawet za odbiór auta w siedzibie firmy, podczas gdy jest to nic innego jak ukryty koszt. Należy korzystać z usług wypożyczalni, które oferują możliwość podstawienia auta we wskazany przez Nas adres. Najlepiej gdyby robiła to w ciągu dnia i na terenie miasta bez dodatkowych opłat.

Należy również zastanowić się dobrze jakie auto nam potrzebne. Nie warto przepłacać za auto duże, rodzinne, jeżeli będziemy jeździć na co dzień bez pasażerów albo jedziemy na urlop we dwójkę. Mniejsze samochody są równie komfortowe i sprawne jak ich większe odpowiedniki. Warto zastanowić się też czy wolimy auto napędzane benzyną, dieslem czy może najlepsza będzie hybryda. Ostatnia opcja może okazać się najbardziej ekonomiczna, szczególnie w mieście, gdzie silnik benzynowy, wspierany przez baterię sprawia, że spalanie jest bardzo niskie.

Warto również dokładnie przyjrzeć się ofercie wypożyczalni, ponieważ niska stawka za dobę wypożyczenia to nie wszystko. Należy również sprawdzić czy nie ma żadnych dodatkowych opłat na przykład za możliwość wyznaczenia drugiego kierowcy, przygotowanie dokumentów i auta czy bardzo wysokiej kaucji za auto. Istotny jest również limit kilometrów, ponieważ wiele wypożyczalni ma atrakcyjne ceny dobowe, jednak wyznacza limit kilometrów po przekroczeniu którego trzeba niekiedy bardzo dużo dopłacać. Dlatego przestrzegamy i zachęcamy do przyjrzenia się ofercie wypożyczalni i korzystanie z tych, które oferują auta bez limitu kilometrów w atrakcyjnej cenie.