Weekendowa wycieczka do Wrocławia

Jeżeli potrzebują Państwo oddechu, a do upragnionego urlopu jeszcze daleko, zachęcamy do wybrania się do Wrocławia, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Zapewniamy, że taka wycieczka oczaruje Państwa pięknymi widokami, mnóstwem miejsc do zwiedzania, bogatą ofertą lokali gastronomicznych oraz licznymi atrakcjami dla każdego.

Taką wycieczkę warto odbyć autem wypożyczonym w Warszawie, aby być niezależnym od komunikacji miejskiej i innych środków komunikacyjnych, a na miejscu mieć swobodę szybkiego poruszania się między punktami. Koszt wynajęcia auta na weekend zaczyna się od ok. 300zł, chyba że posiadają Państwo liczniejszą rodzinę lub planują Państwo zabrać większą grupę znajomych lub zabrać dużo bagaży. W przypadku konieczności wynajmu większego samochodu koszt nie przekroczy 600zł, a Państwo będziecie mogli cieszyć się wygodą i komfortem jazdy nowym, w pełni sprawnym i przygotowanym do trasy autem.

Warto zaznaczyć, że obecnie infrastruktura drogowa pomiędzy Warszawą, a Wrocławiem jest już na bardzo wysokim poziomie. Pozwoli to Państwu dojechać do miejsca docelowego nawet w przeciągu 3,5h, ale wszystko zależy oczywiście od tempa jazdy oraz warunków na drodze.

Po bezproblemowej podróży, Wrocław uraczy Państwa ogromną ilością hoteli, hosteli czy apartamentów do wynajęcia. W mieście tym można bez problemu zarezerwować nocleg w centrum miasta w atrakcyjnej cenie. Z własnego doświadczenia polecamy apartamenty na ul. Krawieckiej, które charakteryzują się bardzo nowoczesnym wystrojem oraz parkingami podziemnymi, a co najważniejsze są zlokalizowane dosłownie 5 minut piechotą od rynku.

Jeżeli chodzi o atrakcje to polecamy przede wszystkim romantyczne spacery po pięknym, wrocławskim rynku. Znajdą tam Państwo wiele restauracji ze świetnym jedzeniem oraz kawiarnie i lodziarnie idealne, aby zrobić chwilę przerwy w zwiedzaniu. Dla fanów dobrego, rzemieślniczego piwa polecamy browar Spiż, znajdujący się również na samym rynku, gdzie będą mogli Państwo skosztować bardzo dobrego warzonego na miejscu piwa. Dla osób chcących się rozerwać i wraz ze znajomymi zainteresowanym nocnym życiem, polecamy wycieczkę po licznych barach w których ceny są bardzo atrakcyjne, a następnie udanie się na pasaż Niepolda, gdzie znajduje się istne zagłębie klubów i lokali.

Dla osób podróżujących z dziećmi polecamy udanie się do Parku Wodnego we Wrocławiu, który jest jednym z ciekawszych tego typu miejsc w Polsce. Mnogość atrakcji wodnych, w tym różne rodzaje zjeżdżalni zapewnią mnóstwo zabawy dzieciom jak i dorosłym. Największe zjeżdżalnie spowodują dodatkowo chwilowy zastrzyk adrenaliny każdemu fanowi spędzania aktywnie czasu. Dzieciaki będą się również świetne bawić we wrocławskim ZOO. Serdecznie polecamy nawet kilkugodzinną wycieczkę w to miejsce, a szczególnie warto odwiedzić Afrykarium. Dla zainteresowanych, naprzeciwko ZOO znajduje się inny ciekawy, wręcz historyczny obiekt, jakim jest Hala Stulecia. We wszystkie wymienione wyżej miejsca dojadą Państwo oczywiście wypożyczonym jeszcze w Warszawie autem, które będzie w tym momencie bardzo przydatne, ze względu na duże odległości między atrakcjami. Co więcej, każde z tych miejsc ma dość duże parkingi na powietrzu lub/i podziemne, dzięki czemu nie będzie problemu z zaparkowaniem.

Wrocław daje nam jeszcze mnóstwo innych możliwości jak spędzić tam czas. Naszym zdaniem jest to jedno z najciekawszych miejsc na spędzenie weekendu, niezależnie od tego czy podróżujemy sami, z drugą połówką, całą rodziną czy grupą znajomych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, a dojazd tam będzie bardzo łatwy i tani dzięki wypożyczonemu w Warszawie samochodowi.