Pomysły na zwiedzanie miasta Warszawa

Stolica naszego pięknego kraju, często niedoceniana turystycznie jest mimo wszystko miejscem, które warto odwiedzić i zagłębić się w jego niesamowity atmosferę. Z tego względu chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka przygotowanych przez nas ścieżek turystycznych po Warszawie z wykorzystaniem wypożyczonego auta, przy pomocy których nic Państwa nie ominie.

Ścieżka królewska

Na początek proponujemy zaparkować w okolicach Barbakanu i urządzić sobie spacer przez warszawskie Stare Miasto (nieduże, lecz urokliwe) do Zamku Królewskiego oraz Kolumny Zygmunta. Warto również zwiedzić Kościół Św. Anny, dosłownie kilka kroków dalej, jak również odwiedzić jeden z klimatycznych lokali w uliczkach rynku Starego Miasta. Następnym przystankiem na Państwa mapie powinny być Łazienki Królewskie, oddalone jednak kawałek od Starego Miasta, dlatego warto skorzystać z wypożyczonego auta, aby zaoszczędzić czas. Po drodze gwarantujemy Państwu piękne widoki, tj. Plac Trzech Krzyży wraz z Kościołem Św. Aleksandra czy Aleje Ujazdowskie. Dla zainteresowanych warto też przejechać obok budynku Sejmu i Senatu. Zaoszczędzony dzięki skorzystaniu z wypożyczonego w Warszawie auta czas można spędzić na relaksującym spacerze po Łazienkach Królewskich. Po „naładowaniu baterii” na spacerze, następnym przystankiem jest Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, do którego dostaną się Państwo z łatwością, dzięki wynajętemu samochodowi. Po kojącej duszę wizycie w pałacowych ogrodach i muzeum można wybrać się w okolicy na romantyczną kolację, aby zakończyć udany dzień zwiedzania miłym akcentem.

Ścieżka historyczna

Warszawa obfituje w muzea i miejsca historyczne, dlatego proponujemy Państwu kilka lokalizacji, których nie mogą Państwo ominąć. Niestety muzea rozsiane są po różnych częściach Warszawy, dlatego nieoceniony w tym przypadku staje się wypożyczony w Warszawie samochód. Jeżeli nie jest Państwu obojętna historia Polski oraz Warszawy zachęcamy do rozpoczęcia wycieczki od Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Aby poczuć wagę historii Warszawy warto również spędzić kilka minut na zadumie przy Pomniku Powstania Warszawskiego, Pomniku Bohaterów Getta czy Pomniku Małego Powstańca. Mimo niedużych odległości dzielących ww. muzea i pomniki od centrum miasta polecamy przejazd wypożyczonym samochodem do symbolu socjalizmu, a więc Pałacu Kultury i Nauki. Będąc na miejscu warto również zwiedzić muzeum techniki, gdzie będą Państwo mogli poczuć się jak w wehikule czasu. Wymienione w ścieżce historycznej miejsca to jedynie zalążek tego co trzeba zobaczyć w Warszawie, jednak mamy nadzieję, że opis ten pomoże Państwu udanie odkryć historię Warszawy i Polski, przy pomocy wypożyczonych w Warszawie aut.

Ścieżka multimedialna

Jeżeli natomiast są Państwo zainteresowani nauką oraz niezapomnianymi wrażeniami wizualnymi to ścieżka multimedialna będzie dla Państwa idealna. Warto rozpocząć od muzeum Neonów, mieszczącego się na warszawskiej Pradze Północ. Oprócz niesamowitych wrażeń z muzeum można również zwiedzić historyczną dzielnicę Warszawy (dawnie oddzielne miasto). Zapomną tam Państwo o tym, że są w metropolii, pochłonięci przez zabytkowe kamienice, piękne murale na ścianach czy utrzymywany przy życiu warszawski folklor. Ta dynamiczne rozwijająca się dzielnica jest obecnie swoistym centrum artystycznym miasta, gdzie mogą Państwo również wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych tj. Otwarta Ząbkowska czy zjeść obiad w jednym z klimatycznych lokali w tej okolicy. Następnym przystankiem po obiedzie powinno być oddalone o kilka minut jazdy wypożyczonym autem Centrum Nauki Kopernik, które zapewni Państwu mnóstwo wrażeń. Będąc w okolicy warto również odwiedzić jeden z symboli miasta, a więc Warszawską Syrenkę, a w godzinach wieczornych obejrzeć jeden z multimedialnych pokazów fontann.

Ścieżka sportowa

Dla fanów sportu prezentujemy kierunek, który pozwoli na wykorzystanie czasu w Warszawie w 100%. Głównym punktem wycieczki powinien być Stadion Narodowy, a więc miejsce gdzie regularnie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski w piłce nożnej. Nawet w trakcie zwiedzania stadionu można poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca oraz poczuć bliskość piłki na światowym poziomie. Bardzo często na błoniach stadionu odbywają się festyny oraz inne wydarzenia sportowe, a więc zawsze warto spędzić tam trochę czasu. Następnie warto przejechać wypożyczonym w Warszawie samochodem na drugą stronę Wisły, aby obejrzeć drugi największy stadion w Warszawie, a więc Stadion im. Marszałka J. Piłsudskiego. Jeszcze niedawno był on miejscem rozgrywania spotkań Ligi Mistrzów, na którą wszyscy Polacy czekali wiele lat. Przy okazji wizyty w Warszawie można wybrać się na jeden z meczów Legii Warszawa lub zwiedzić bardzo ciekawe muzeum Legii. Naprzeciwko stadionu znajduje się hala sportowa Torwar, która będzie interesująca szczególnie dla fanów siatkówki czy koszykówki. Warto również odwiedzić Centrum Olimpijskie czy jeden z parków trampolin. Fani sportów zimowych również znajdą coś dla siebie, wśród wielu lodowisk czy na Górce Szczęśliwickiej, gdzie można poprawić swoje umiejętności narciarskie lub snowboardowe.